Nieuws

13 november 2025

Digitalisering van de burgerlijke stand brengt meer inclusie

visual with text saying "position paper"

Bijna 850 miljoen mensen wereldwijd hebben geen wettelijke identiteit doordat ze geen akten van de burgerlijke stand hebben. Het gaat daarbij om vrouwen, kinderen en kwetsbare mensen die geen toegang hebben tot fundamentele rechten, essentiële diensten en economische participatie (Wereldbank- groep, 2021).

Hoe kan je zonder wettelijke identiteit stem- men, gebruik maken van de gezondheidszorg, een paspoort krijgen, reizen, een bedrijf oprichten, een bankrekening openen of zelfs gewoon maar je bestaan bewijzen?

In veel landen zijn de stelsels van de burgerlijke stand nog steeds geheel of gedeeltelijk gebaseerd op papieren registers; ze zijn gefragmenteerd, inefficiënt en omkaderd door verouderde wetten. Digitalisering is geen doel op zich, maar een strategische kans om de burgerlijke stand als geheel te versterken.

Enabel stelt een pragmatische aanpak voor gebaseerd op de erkende ervaring van België in de digitalisering van de burgerlijke stand, aangepast aan de context en de prioriteiten van het partnerland. Onze aanpak, ervaringen en strategische aanbevelingen worden uitvoerig beschreven in onze position paper.

Meer updates en publicaties

people sitted down in an event room Nieuws

09 maart 2026

Ivoorkust en België versterken hun samenwerking op het gebied van ondernemersmobiliteit, betrokkenheid van diaspora’s en duurzame re-integratie

In Brussel wisselt de Ivoriaanse delegatie ervaringen uit over ondernemersmobiliteit, diaspora en duurzame re-integratie via Enabel-projecten.

Lees meer

Trophées du Prix Awa Nieuws

05 maart 2026

Awa-prijs: België moedigt vrouwen in Afrika en het Midden-Oosten aan om te ondernemen en zet hun inspirerende verhalen in de kijker

Inspireren, opleiden en begeleiden: de Awa-prijs toont de inspirerende trajecten van vrouwelijke ondernemers in Afrika en het Midden-Oosten.

Lees meer

Nieuws

05 maart 2026

Businessmodellen, waarde en bewijs: 5 lessen uit Dakar om uw sociale innovatie te laten groeien

Sociale innovatie opschalen via hybride financiering, impactbewijzen en systeemverankering: inzichten uit Dakar.

Lees meer

visual with text saying "position paper" Publicaties

23 februari 2026

Gezondheid is een recht: waarom het belangrijk is gezondheidssystemen te versterken

Lees onze aanbevelingen om de invoering en ondersteuning van veerkrachtige gezondheidssystemen te bevorderen.

Lees meer

Nieuws

19 februari 2026

“Kiezen voor het juniorprogramma is kiezen voor het onbekende”

Apolline werkt als communicatiemedewerker bij Trias in Kindia, Guinee via het Juniorprogramma. 'Ik kan nu beter mijn plan trekken."

Lees meer

team enabel and VITO posing for a picture at enabel office Nieuws

16 februari 2026

Enabel en VITO versterken hun samenwerking om duurzame oplossingen in Afrika en daarbuiten te versnellen

Enabel en VITO versterken hun partnerschap voor klimaatactie, energie en duurzame innovatie in Afrika en daarbuiten.

Lees meer

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van onze activiteiten en internationale ontwikkelingstrends belicht vanuit Belgisch perspectief.

Newsletter NL

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.