Resources

31 juli 2025

E-health: Digitalisering in de gezondheidszorg

visual with text saying "position paper"

Om universele gezondheidsdekking te realiseren en veerkrachtige gezondheidssystemen op te bouwen waar iedereen terechtkan is de digitale transformatie van de gezondheidszorg niet een optie, maar een noodzaak.

In lijn met de WHO Global Strategy on Digital Health 2020-2025 werkt Enabel samen met overheden, het maatschappelijk middenveld en de private sector aan compatibele en duurzame digitale gezondheidsoplossingen die door de partnerlanden worden beheerd.

In Benin, Niger, Burundi, DRC, Senegal en Oeganda heeft Enabel het verschil helpen maken door het versterken van nationale gezondheidsinformatiesystemen en verzekeringsdekking, het digitaliseren van medische dossiers, het opzetten van mobiele betaalsystemen en het testen van AI-ondersteunde diagnoses.

Deze position paper pleit voor de opbouw van robuuste digitale gezondheidsecosystemen en de strategische inzet op de combinatie van technologie, bestuur, capaciteitsopbouw en betrokkenheid van burgers.

Meer updates en publicaties

young people standing on a bridge Nieuws

11 maart 2026

Enabel viert 20 jaar Juniorprogramma 

Enabel viert 20 jaar Juniorprogramma, dat bijna 700 jongeren een eerste carrièrekans gaf in de internationale samenwerking.

Lees meer

people sitted down in an event room Nieuws

09 maart 2026

Ivoorkust en België versterken hun samenwerking op het gebied van ondernemersmobiliteit, betrokkenheid van diaspora’s en duurzame re-integratie

In Brussel wisselt de Ivoriaanse delegatie ervaringen uit over ondernemersmobiliteit, diaspora en duurzame re-integratie via Enabel-projecten.

Lees meer

Trophées du Prix Awa Nieuws

05 maart 2026

Awa-prijs: België moedigt vrouwen in Afrika en het Midden-Oosten aan om te ondernemen en zet hun inspirerende verhalen in de kijker

Inspireren, opleiden en begeleiden: de Awa-prijs toont de inspirerende trajecten van vrouwelijke ondernemers in Afrika en het Midden-Oosten.

Lees meer

Nieuws

05 maart 2026

Businessmodellen, waarde en bewijs: 5 lessen uit Dakar om uw sociale innovatie te laten groeien

Sociale innovatie opschalen via hybride financiering, impactbewijzen en systeemverankering: inzichten uit Dakar.

Lees meer

visual with text saying "position paper" Publicaties

23 februari 2026

Gezondheid is een recht: waarom het belangrijk is gezondheidssystemen te versterken

Lees onze aanbevelingen om de invoering en ondersteuning van veerkrachtige gezondheidssystemen te bevorderen.

Lees meer

Nieuws

19 februari 2026

“Kiezen voor het juniorprogramma is kiezen voor het onbekende”

Apolline werkt als communicatiemedewerker bij Trias in Kindia, Guinee via het Juniorprogramma. 'Ik kan nu beter mijn plan trekken."

Lees meer

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van onze activiteiten en internationale ontwikkelingstrends belicht vanuit Belgisch perspectief.

Newsletter NL

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.