Nieuws

5 oktober 2026

Enabel en Odoo bundelen krachten voor digitale transformatie en internationale samenwerking

Persbericht

enabel employees posing in front of Odoo logo

Enabel, het Belgische agentschap voor internationale samenwerking, en Odoo, een wereldwijde open-sourceoplossing voor bedrijfsbeheer, hebben een vijfjarige samenwerkingsovereenkomst gesloten om het Odoo-platform uit te rollen en te gebruiken voor de activiteiten van Enabel. De overeenkomst werd ondertekend door Jean Van Wetter, CEO van Enabel, en Fabien Pinckaers, CEO en oprichter van Odoo.

 

Een platform om werk te vereenvoudigen, voor een grotere impact

Het geïntegreerde platform van Odoo, dat via een openbare aanbesteding is geselecteerd, zal stapsgewijs samenbrengen wat nu nog in afzonderlijke applicaties wordt beheerd – waaronder personeelszaken, financiën, projectbeheer, inkoop en logistiek.

Het doel van dit partnerschap is om het werk van elk project van Enabel te versterken, te vereenvoudigen en efficiënter te laten verlopen. Dankzij minder applicaties, beter gekoppelde informatie, gestroomlijndere processen en minder administratieve rompslomp legt Enabel de focus op wat echt belangrijk is. Sterker nog, het agentschap zal tijd, energie en middelen sterker inzetten op de realisatie van een grotere impact voor de partners en de mensen voor wie het zich inzet.

“Ik ben bijzonder trots. Het Belgisch agentschap voor internationale samenwerking bundelt de krachten met een Belgisch bedrijf dat internationaal doorbreekt en toch sterk geïnspireerd blijft door Belgisch ondernemerschap, innovatie en pragmatisme. Dit partnerschap weerspiegelt onze overtuiging dat Belgische expertise een rol te spelen heeft die veel verder reikt dan onze eigen transformatie, met name bij het ondersteunen van de groei van bedrijven in Afrika en het begeleiden van mensen bij de overstap van de informele naar de formele economie,” aldus Jean Van Wetter, CEO van Enabel.

 

Een drijvende kracht voor bedrijven in Afrika

Het potentieel van deze samenwerking reikt veel verder dan de digitale transformatie van Enabel. Odoo groeit snel in Afrika en is een drijvende kracht achter de transformatie van lokale bedrijven: het stimuleert ondernemerschap, versterkt kleine en middelgrote ondernemingen en helpt hen bij de overgang van de informele naar de formele economie.

De betaalbare en toegankelijke digitale beheertools van Odoo stimuleren de productiviteit, de groei, de jobcreatie en de economische inclusie aanzienlijk. Samen met Afrikaanse partners kijken Enabel en Odoo ernaar uit om te onderzoeken hoe dit partnerschap aan deze ambities kan bijdragen.

 

Met Odoo een veelbelovende digitale transformatie in gang zetten

Het platform wordt de komende maanden uitgerold. Functies worden stapsgewijs ontwikkeld binnen de activiteiten van Enabel in België en in de partnerlanden. Enabel en Odoo blijven gedurende het hele proces nauw samenwerken en ervoor zorgen dat de overgang daadwerkelijke meerwaarde oplevert voor de teams van Enabel en, uiteindelijk, voor de gemeenschappen die Enabel ondersteunt.

“Odoo is verheugd dat Enabel het bedrijfsbeheerplatform van Odoo heeft gekozen. Ons doel is, zoals steeds, om een oplossing te bieden die aan de behoeften van de organisatie voldoet en tegelijkertijd uiterst intuïtief, toegankelijk en betaalbaar is. Bovendien zijn we erg blij dat we de missie van Enabel – internationale samenwerking en duurzame ontwikkeling bevorderen – kunnen ondersteunen door een betrouwbaar en efficiënt hulpmiddel aan te bieden dat dergelijke zinvolle activiteiten kan versterken,”

Fabien Pinckaers
Fabien Pinckaers
CEO van Odoo

 


 

Over Odoo

Sinds de oprichting in 2002 heeft Odoo zich ontwikkeld tot een van de toonaangevende aanbieders van geïntegreerde bedrijfsbeheersoftware. Het aanbod van modulaire, schaalbare en krachtige applicaties vormt een volledige suite die inspeelt op de specifieke behoeften van zowel start-ups als grote ondernemingen in welke sector ook.

Gezien de geschatte omzet van 900 miljoen euro in 2026 is de kaap van 1 miljard euro omzet in 2027 binnen bereik. Het bedrijf stelt wereldwijd ongeveer 8.000 mensen te werk, waarvan meer dan 1.700 in België. Daarnaast heeft Odoo een netwerk van 23.000 partners opgebouwd, goed voor meer dan 250.000 extra jobs in 190 landen. Het bedrijf heeft wereldwijd 21 kantoren, met name in België (vijf kantoren), Luxemburg, Spanje, Duitsland, Hongkong, India, Australië, de Verenigde Staten (twee kantoren), Mexico, Kenia, Dubai, Indonesië, Brazilië, Italië, de Filippijnen en Frankrijk. Odoo bereikt een wereldwijde gemeenschap van 28 miljoen gebruikers.

Meer op de website van Odoo: www.odoo.com.

Meer updates en publicaties

youngsters holding a fairtrade board Nieuws

5 oktober 2026

Week van de Fair Trade 2026: Meer dan 150 activiteiten om de diversiteit van fair trade te ontdekken

Ontdek 150+ activiteiten tijdens de Week van Fair Trade (7-17 oktober). Eerlijke chocolade, mode, cosmetica & Belgische producten.

Lees meer

Woman speaking during a conference with microphone in her hand. Nieuws

23 september 2026

Van de eerste groep Junior Experts naar een carrière in dienst van maatschappelijke betrokkenheid

Farah Beniacoub maakte deel uit van de allereerste groep Junior Experts en trok in 2006 naar Mali en nadien naar Niger voor het programma. Een terugblik op een carrière in internationale samenwerking.

Lees meer

cover of the "building resilience" study Nieuws

4 september 2026

Hybride uit noodzaak: financiële veerkracht opbouwen om impact op te schalen

Ontdek hoe sociale organisaties in Afrika hun middelen diversifiëren, financiële veerkracht versterken en maatschappelijke impact opschalen.

Lees meer

men standing in a hospital radio room Nieuws

20 augustus 2026

België en Enabel ondersteunen de wederopbouw van Oekraïne, van levensreddende gezondheidszorg tot veilige klaslokalen

Gezondheidszorg, bloedtransfusie, veilige scholen en vakopleiding: België en Enabel ondersteunen de wederopbouw van Oekraïne.

Lees meer

4 people standing in a circle, talking to each other. Nieuws

18 augustus 2026

Wetenschap in dienst van de praktijk

Jens werkt als Junior Expert in Benin voor Dierenartsen Zonder Grenzen (VSF) waar hij evalutatie-tools uitwerkt en projecten mee opvolgt.

Lees meer

young woman holding reusable Nieuws

12 augustus 2026

Ondernemen om de samenleving te veranderen

Awa-prijs: vrouwelijke ondernemers in Afrika zetten sociaal ondernemerschap in voor onderwijs, energietoegang en waardig werk.

Lees meer

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van onze activiteiten en internationale ontwikkelingstrends belicht vanuit Belgisch perspectief.

Newsletter NL

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.