Nieuws

13 juni 2025

Gelijke toegang tot water in tijden van klimaatverandering

visual with text saying "position paper"

Wereldwijd hebben 785 miljoen mensen geen toegang tot veilig water. De vraag naar water neemt toe en de klimaatverandering gaat onverminderd door. Eerlijke en duurzame toegang tot water is een belangrijke uitdaging voor menselijke ontwikkeling en de stabiliteit van ecosystemen.

Enabel ondersteunt duurzaam waterbeheer, versterkt de verzameling en analyse van water- en milieudata en promoot het gebruik van zowel technisch als maatschappelijk innovaties, met de steun van de private sector.

Op basis van zijn ervaring in partnerlanden zoals Marokko, Burundi, Senegal, Mozambique en Tanzania hanteert het agentschap een brede multisectorale benadering die verder gaat dan enkel water- of gezondheidsinfrastructuur. Enabel gaat voor waterbeheer dat rekening houdt met de samenleving en de ecosystemen.

In deze position paper deelt Enabel een reeks strategische en operationele en technische aanbevelingen om de uitdaging aan te gaan.

Meer updates en publicaties

young people standing on a bridge Nieuws

11 maart 2026

Enabel viert 20 jaar Juniorprogramma 

Enabel viert 20 jaar Juniorprogramma, dat bijna 700 jongeren een eerste carrièrekans gaf in de internationale samenwerking.

Lees meer

people sitted down in an event room Nieuws

09 maart 2026

Ivoorkust en België versterken hun samenwerking op het gebied van ondernemersmobiliteit, betrokkenheid van diaspora’s en duurzame re-integratie

In Brussel wisselt de Ivoriaanse delegatie ervaringen uit over ondernemersmobiliteit, diaspora en duurzame re-integratie via Enabel-projecten.

Lees meer

Trophées du Prix Awa Nieuws

05 maart 2026

Awa-prijs: België moedigt vrouwen in Afrika en het Midden-Oosten aan om te ondernemen en zet hun inspirerende verhalen in de kijker

Inspireren, opleiden en begeleiden: de Awa-prijs toont de inspirerende trajecten van vrouwelijke ondernemers in Afrika en het Midden-Oosten.

Lees meer

Nieuws

05 maart 2026

Businessmodellen, waarde en bewijs: 5 lessen uit Dakar om uw sociale innovatie te laten groeien

Sociale innovatie opschalen via hybride financiering, impactbewijzen en systeemverankering: inzichten uit Dakar.

Lees meer

visual with text saying "position paper" Publicaties

23 februari 2026

Gezondheid is een recht: waarom het belangrijk is gezondheidssystemen te versterken

Lees onze aanbevelingen om de invoering en ondersteuning van veerkrachtige gezondheidssystemen te bevorderen.

Lees meer

Nieuws

19 februari 2026

“Kiezen voor het juniorprogramma is kiezen voor het onbekende”

Apolline werkt als communicatiemedewerker bij Trias in Kindia, Guinee via het Juniorprogramma. 'Ik kan nu beter mijn plan trekken."

Lees meer

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van onze activiteiten en internationale ontwikkelingstrends belicht vanuit Belgisch perspectief.

Newsletter NL

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.