Nieuws

27 november 2024

Enabel verwelkomt tweede mandaat van zijn CEO Jean Van Wetter

Persbericht

De Raad van Bestuur van Enabel heeft in september jongstleden het mandaat van CEO Jean Van Wetter verlengd voor een periode van zes jaar.

Enabel is het Belgisch agentschap voor internationale samenwerking. Zijn taak bestaat erin om via de gouvernementele samenwerking het Belgische buitenlandse beleid mee vorm te geven en ideeën aan te reiken om dringende mondiale uitdagingen aan te pakken: de klimaatverandering, sociale en economische ongelijkheid, verstedelijking, vrede en veiligheid, en menselijke mobiliteit. Dankzij deze samenwerking van staat tot staat slaagt Enabel erin om almaar meer Europese financiering aan te trekken, die de Belgische projecten aanvult en versterkt.
Delphine Moralis, voorzitster van de Raad van Bestuur van Enabel: “We zijn verheugd dat Jean Van Wetter een tweede mandaat als CEO heeft opgenomen. Enabel heeft de afgelopen jaren een stevige reputatie opgebouwd in binnen- en buitenland, en het agentschap heeft het voortouw genomen om een moderne visie op internationale samenwerking uit te tekenen.”

“Met Enabel beschikt België over een professioneel en internationaal gewaardeerd agentschap dat een betekenisvolle bijdrage levert aan de armoedebestrijding in de minst ontwikkelde landen,” minister van Ontwikkelingssamenwerking Frank Vandenbroucke. “In de hedendaagse context blijft internationale solidariteit een absolute geopolitieke, economische en menselijke noodzaak.”

« ”Internationale samenwerking is niet alleen een daad van mondiale solidariteit,”,voegt Jean Van Wetter eraan toe.
«  “Het is een strategische investering die tal van voordelen oplevert voor België, zijn bedrijven en zijn burgers. In een wereld die gekenmerkt wordt door toenemende politieke instabiliteit, ongelijkheid, klimaatverandering, pandemieën en migratiedruk, biedt het Belgische engagement voor internationale samenwerking belangrijke voordelen. Door stabiliteit, groei en duurzaamheid in partnerlanden aan te moedigen, versterkt België zijn eigen veiligheid, economie en internationale reputatie. België kan daarbij profiteren van de ervaring en de expertise die Enabel de afgelopen 25 jaar heeft opgebouwd met zijn partners in Afrika en het Midden-Oosten. De expertise van Enabel is wereldwijd gegeerd – door de Belgische overheid, de Europese Unie, de overheden van de partnerlanden en de privésector.” »

Enabel heeft ervaring in uiteenlopende gebieden, van onderwijs en gezondheidszorg tot landbouw, milieubescherming, digitalisering, werkgelegenheid en governance. Het agentschap heeft meer dan 60 samenwerkingsovereenkomsten gesloten met Belgische, Vlaamse, Waalse en Brusselse overheidsdiensten, onderzoekscentra en universiteiten. Het agentschap werkt ook al samen met een twintigtal Belgische bedrijven. “De kennis en de knowhow van die organisaties en bedrijven is bijzonder nuttig voor de projecten die Enabel in Afrika en het Midden-Oosten uitvoert. En ze versterkt het imago van België in het buitenland,” aldus Van Wetter nog.
Enabel heeft 2100 medewerkers. Het agentschap beheert meer dan 200 projecten in een twintigtal landen, in Europa, Afrika en het Midden-Oosten.

Meer updates en publicaties

Group of people with white coats in front of a food prcessing company. Nieuws

04 december 2025

Jonge agro-ondernemers laten groeien in Mbeya

Léonie, die als Junior Expert werkte bij Rikolto, ondersteunde een programma voor agro-ondernemerschap en begeleidde jonge innovators in Mbeya.

Lees meer

young people with trainer around a table Nieuws

02 december 2025

Enabel en Hogeschool VIVES bundelen krachten om onderwijs en gezondheidszorg in Oekraïne en Oost-Afrika te versterken

Belgische partners versterken onderwijs en zorg in Oekraïne en Oost-Afrika via opleidingen en AI-integratie.

Lees meer

Gardes de l'OBPE en interprétation du suivi écologique dans le PNK Nieuws

26 november 2025

Biodiversiteit beschermen in Burundi: wetenschappelijke samenwerking in dienst van de natuur

Wetenschappelijk onderzoek en lokaal engagement stimuleren het herstel van biodiversiteit in de nationale parken Kibira en Rusizi in Burundi.

Lees meer

Group picture in front of a tree. Nieuws

20 november 2025

Jonge stemmen in Burundi versterken het werk van Enabel

In Burundi begeleidt Naomi, Junior Expert in Jongeren-engagement, een jongerenadviescommissie waarvan de aanbevelingen de projecten van Enabel mee vormgeven en versterken.

Lees meer

representatives of Enabel, Red Cross and Ukraine embassy Nieuws

19 november 2025

Enabel en Rode Kruis-Vlaanderen gaan Oekraïne helpen om het bloedsysteem terug op te bouwen

Het partnerschap wil het bloedvoorzieningssysteem in Oekraïne moderniseren en de kwaliteit, veiligheid en conformiteit met de Europese normen versterken.

Lees meer

visual with text saying "position paper" Resources

13 november 2025

Digitalisering van de burgerlijke stand brengt meer inclusie

Onze aanpak, ervaringen en strategische aanbevelingen voor een gedigitaliseerde, inclusieve en betrouwbare burgerlijke stand worden uitvoerig beschreven in onze position paper.

Lees meer

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van onze activiteiten en internationale ontwikkelingstrends belicht vanuit Belgisch perspectief.

Newsletter NL

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.