27 november 2024

Enabel verwelkomt tweede mandaat van zijn CEO Jean Van Wetter

Persbericht

De Raad van Bestuur van Enabel heeft in september jongstleden het mandaat van CEO Jean Van Wetter verlengd voor een periode van zes jaar.

Enabel is het Belgisch agentschap voor internationale samenwerking. Zijn taak bestaat erin om via de gouvernementele samenwerking het Belgische buitenlandse beleid mee vorm te geven en ideeën aan te reiken om dringende mondiale uitdagingen aan te pakken: de klimaatverandering, sociale en economische ongelijkheid, verstedelijking, vrede en veiligheid, en menselijke mobiliteit. Dankzij deze samenwerking van staat tot staat slaagt Enabel erin om almaar meer Europese financiering aan te trekken, die de Belgische projecten aanvult en versterkt.
Delphine Moralis, voorzitster van de Raad van Bestuur van Enabel: “We zijn verheugd dat Jean Van Wetter een tweede mandaat als CEO heeft opgenomen. Enabel heeft de afgelopen jaren een stevige reputatie opgebouwd in binnen- en buitenland, en het agentschap heeft het voortouw genomen om een moderne visie op internationale samenwerking uit te tekenen.”

“Met Enabel beschikt België over een professioneel en internationaal gewaardeerd agentschap dat een betekenisvolle bijdrage levert aan de armoedebestrijding in de minst ontwikkelde landen,” minister van Ontwikkelingssamenwerking Frank Vandenbroucke. “In de hedendaagse context blijft internationale solidariteit een absolute geopolitieke, economische en menselijke noodzaak.”

« ”Internationale samenwerking is niet alleen een daad van mondiale solidariteit,”,voegt Jean Van Wetter eraan toe.
«  “Het is een strategische investering die tal van voordelen oplevert voor België, zijn bedrijven en zijn burgers. In een wereld die gekenmerkt wordt door toenemende politieke instabiliteit, ongelijkheid, klimaatverandering, pandemieën en migratiedruk, biedt het Belgische engagement voor internationale samenwerking belangrijke voordelen. Door stabiliteit, groei en duurzaamheid in partnerlanden aan te moedigen, versterkt België zijn eigen veiligheid, economie en internationale reputatie. België kan daarbij profiteren van de ervaring en de expertise die Enabel de afgelopen 25 jaar heeft opgebouwd met zijn partners in Afrika en het Midden-Oosten. De expertise van Enabel is wereldwijd gegeerd – door de Belgische overheid, de Europese Unie, de overheden van de partnerlanden en de privésector.” »

Enabel heeft ervaring in uiteenlopende gebieden, van onderwijs en gezondheidszorg tot landbouw, milieubescherming, digitalisering, werkgelegenheid en governance. Het agentschap heeft meer dan 60 samenwerkingsovereenkomsten gesloten met Belgische, Vlaamse, Waalse en Brusselse overheidsdiensten, onderzoekscentra en universiteiten. Het agentschap werkt ook al samen met een twintigtal Belgische bedrijven. “De kennis en de knowhow van die organisaties en bedrijven is bijzonder nuttig voor de projecten die Enabel in Afrika en het Midden-Oosten uitvoert. En ze versterkt het imago van België in het buitenland,” aldus Van Wetter nog.
Enabel heeft 2100 medewerkers. Het agentschap beheert meer dan 200 projecten in een twintigtal landen, in Europa, Afrika en het Midden-Oosten.

Meer updates en publicaties

Group of young people writing on big piece of paper. Nieuws

6 oktober 2026

Regards croisés sur la citoyenneté mondiale et l’engagement des jeunes

Retour d’expérience d’Inès au Burundi : comment les échanges interculturels et la participation des jeunes renforcent l’engagement citoyen.

Lees meer

enabel employees posing in front of Odoo logo Nieuws

5 oktober 2026

Enabel en Odoo bundelen krachten voor digitale transformatie en internationale samenwerking

Enabel en Odoo werken samen aan digitale transformatie, efficiënter bedrijfsbeheer en meer impact voor internationale samenwerking.

Lees meer

youngsters holding a fairtrade board Nieuws

5 oktober 2026

Week van de Fair Trade 2026: Meer dan 150 activiteiten om de diversiteit van fair trade te ontdekken

Ontdek 150+ activiteiten tijdens de Week van Fair Trade (7-17 oktober). Eerlijke chocolade, mode, cosmetica & Belgische producten.

Lees meer

Woman speaking during a conference with microphone in her hand. Nieuws

23 september 2026

Van de eerste groep Junior Experts naar een carrière in dienst van maatschappelijke betrokkenheid

Farah Beniacoub maakte deel uit van de allereerste groep Junior Experts en trok in 2006 naar Mali en nadien naar Niger voor het programma. Een terugblik op een carrière in internationale samenwerking.

Lees meer

cover of the "building resilience" study Nieuws

4 september 2026

Hybride uit noodzaak: financiële veerkracht opbouwen om impact op te schalen

Ontdek hoe sociale organisaties in Afrika hun middelen diversifiëren, financiële veerkracht versterken en maatschappelijke impact opschalen.

Lees meer

men standing in a hospital radio room Nieuws

20 augustus 2026

België en Enabel ondersteunen de wederopbouw van Oekraïne, van levensreddende gezondheidszorg tot veilige klaslokalen

Gezondheidszorg, bloedtransfusie, veilige scholen en vakopleiding: België en Enabel ondersteunen de wederopbouw van Oekraïne.

Lees meer

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van onze activiteiten en internationale ontwikkelingstrends belicht vanuit Belgisch perspectief.

Newsletter NL

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.