Week van de Fair Trade

Woman holding a pineapple in a pineapple processing factory in Benin.

De Week van de Fair Trade is een jaarlijkse campagne die fair trade en fairtradeproducten in de kijker zet.

In heel België worden er 10 dagen lang activiteiten georganiseerd die je op een leuke manier laten kennismaken met eerlijke handel en eerlijke producten.

 

Waarom een week van de fair trade?

Fair trade is een sector die voortdurend evolueert. Tijdens de Week van de Fair Trade kan je het diverse aanbod van fairtradeproducten ontdekken. Op die manier willen we mensen motiveren om voor fair trade te kiezen, want met elke fairtradeaankoop geef je een kleine producent de kans op een beter leven. Als consument heb jij de macht om levensomstandigheden te verbeteren.

 

Hoe werkt fair trade?

Een van de belangrijkste principes van eerlijke handel of fair trade is dat de producent een eerlijke prijs krijgt voor zijn product.

Maar het gaat verder dan dat. Eerlijke handel garandeert een reeks goede handelsvoorwaarden (zoals afspraken op lange termijn met afnemers), respecteert de rechten van de werknemer en het milieu, zorgt voor een betere markttoegang en versterkt de producentenorganisaties en hun netwerken.

Fair trade geeft benadeelde producenten, voornamelijk uit het Globale Zuiden, de kans om een menswaardig bestaan op te bouwen voor zichzelf en voor hun familie.

De Week van de Fair Trade is een initiatief van het Trade for Development Centre van Enabel, in samenwerking met de belangrijkste fairtradeverenigingen in België.

 

Nieuws & Evenementen

visual with text saying "position paper" Position papers

12 oktober 2026

Normen en regels alleen volstaan niet voor een sterkere koffie- en cacaosector

Enabel zet in op een sterkere koffie- en cacaosector via publiek-private partnerschappen, lokaal bestuur en een leefbaar inkomen voor producenten.

Lees meer

Group of young people writing on big piece of paper. Nieuws

6 oktober 2026

Regards croisés sur la citoyenneté mondiale et l’engagement des jeunes

Retour d’expérience d’Inès au Burundi : comment les échanges interculturels et la participation des jeunes renforcent l’engagement citoyen.

Lees meer

enabel employees posing in front of Odoo logo Nieuws

5 oktober 2026

Enabel en Odoo bundelen krachten voor digitale transformatie en internationale samenwerking

Enabel en Odoo werken samen aan digitale transformatie, efficiënter bedrijfsbeheer en meer impact voor internationale samenwerking.

Lees meer

youngsters holding a fairtrade board Nieuws

5 oktober 2026

Week van de Fair Trade 2026: Meer dan 150 activiteiten om de diversiteit van fair trade te ontdekken

Ontdek 150+ activiteiten tijdens de Week van Fair Trade (7-17 oktober). Eerlijke chocolade, mode, cosmetica & Belgische producten.

Lees meer

Woman speaking during a conference with microphone in her hand. Nieuws

23 september 2026

Van de eerste groep Junior Experts naar een carrière in dienst van maatschappelijke betrokkenheid

Farah Beniacoub maakte deel uit van de allereerste groep Junior Experts en trok in 2006 naar Mali en nadien naar Niger voor het programma. Een terugblik op een carrière in internationale samenwerking.

Lees meer

cover of the "building resilience" study Nieuws

4 september 2026

Hybride uit noodzaak: financiële veerkracht opbouwen om impact op te schalen

Ontdek hoe sociale organisaties in Afrika hun middelen diversifiëren, financiële veerkracht versterken en maatschappelijke impact opschalen.

Lees meer

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van onze activiteiten en internationale ontwikkelingstrends belicht vanuit Belgisch perspectief.

Newsletter NL

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.